قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / بازاریابی / بازاریابی : چالش مانکن از دید بازاریابی
بازاریابی به وسیله چالش مانکن
بازاریابی به وسیله چالش مانکن

بازاریابی : چالش مانکن از دید بازاریابی

در این مقاله بازاریابی میخواهیم به تحلیل یکی از تازه های دنیای مجازی و استفاده آن در بازاریابی بپردازیم.همانطور که میدانید این روز ها یک چالش جدید در بین طرفداران دنیای مجازی (معروف به مجازی ها) مد شده است که چالش مانکن نام گرفته است.در این مقاله میخوانیم که چگونه برند های مختلف و بازاریابان از این فرصت در جهت رشد بازاریابی و فروش خود استفاده کرده اند.با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به این چالش و کاربرد آن در بازاریابی کسب کنید.

چالش مانکن :

منشاء چالش مانکن
منشاء چالش مانکن

هر چند وقت یکبار شاهد آن هستیم که یک چالش در بین مجازی ها مد میشود و بعد از مدتی کمرنگ شده و دوباره چالشی جدید روی کار می آید.اما چند درصد از افراد هدف از این چالش ها را میدانند؟چند درصد از افراد به دنبال آن رفته اند تا بفهمند این چالش از کجا نشأت گرفته است؟

پس بهتر است قبل از پرداختن به روش استفاده بازاریابان از چالش مانکن هدف آن را بدانیم. چالش مانکن برای حمایت از یک بیماری خاص به نام ALS مخفف Amyotrophic lateral sclerosis به راه افتاده است. افراد مبتلا به این بیماری به مرور زمان دچار اختلال در سیستم عصبی شده به نحوی که سیستم عصبی یک فرمان را اجرا نمی کند و یا کند اجرا می کند. چالش مانکن به راه افتاد تا افراد سر تا سر دنیا با این بیماران همدردی کنند اما متاسفانه تبدیل به یک سوژه سرگرمی شد.

چالش مانکن چگونه انجام می شود؟

بازاریابی با چالش مانکن
بازاریابی با چالش مانکن

اکنون نوبت آن است که بدانیم روش چالش مانکن چگونه است.در این چالش فرد یا گروهی از افراد در یک محیط دلخواه در حین پخش یک موسیقی خشک می شوند.

درست مانند مانکن های داخل ویترین مغازه ها!به این دلیل نام آن را چالش مانکن گذاشته اند.این چالش با سرعت زیادی در سر تا سر دنیا محبوب شد به طوری که حتی خیلی از افراد مهم و سر شناس مایل به شرکت در این چالش شدند زیرا این چالش فرصتی برای دیده شدن توسط عموم مردم در شبکه هاى مجازى مختلف مثل تلگرام و اينستاگرام است.در این حین که این چالش به چشم خیلی ها یک سرگرمی جدید بود کسانی هستند که با فکر های باز خود حتی از این چالش هم دست نمیکشند و آن را تبدیل به فرصت میکنند.در ادامه با این گروه از افراد و نحوه کار آنها آشنا میشویم.

استفاده زیرکانه بازاریابان از چالش مانکن:

بازاریابی در چالش مانکن
بازاریابی در چالش مانکن

در مقاله قبلی که درباره سلفی مارکتینگ بود اشاره کردیم که بازاریابان خلاق به روش های سنتی و رایج اکتفا نمی کنند و همواره در جدید ترین رویداد ها و تکنولوژی ها به دنیال راهی برای بازاریابی هستند. روی کار آمدن چالش مانکن سبب شد تا بار دیگر یک فرصت بازاریابی خوب برای کمپانی های مختلف و بازاریابان به وجود بیاید.اما چگونه؟

در چالش مانکن در حین پخش موزیک افراد در نقاط مختلف یک مکان مثل خانه ،محل کار یا هر جای دلخواه پخش میشوند و یک نفر از آنها و محیط فیلم میگیرد ! نکته را متوجه شدید؟ کلمه کلیدی برای بازاریابان در اینجا “محیط” است! بازاریابان دریافته اند که در این ویدئو مردم فقط به افراد حاضر در فیلم و ژست های آنها توجه نمیکنند بلکه محیطی که داخل آن هستند هم مورد توجه است.پس میتوان در این محیط اشیائی را که میخواهیم دیده شوند قرار دهیم.برای مثال یکی از صجنه های فیلم افرادی را خشک شده در پذیرایی خانه نشان میدهد و روی میز تلویزیون کنسول بازی جدید مورد نطر ما با لوگو حک شده بر روی محصول قرار دارد.وقتی دوربین به صورت آهسته از آن اطراف رد میشود خواه ناخواه افراد محیط را هم تماشا میکنند و چشمشان به برند و محصول شما میخورد.جالب است نه؟

نتیجه گیری کلی:

در این مقاله به تحلیل چالش جدید مد شده به نام چالش مانکن پرداختیم و اشاره کردیم که کمپانی ها و بازاریابان چگونه میتوانند از این چالش برای بازاریابی خود استفاده کنند.این چالش ها در سر تا سر فضای مجازی پخش میشود و افراد زیادی این ویدئو ها را میبینند و اگر یک محصول تبلیغاتی در این ویدئو باشد نیز طبیعتا توسط افراد زیادی دیده میشود و این تبدیل به یک روش بازاریابی بدون هزینه برای برند ها و بازاریابان میشود که میتوانند از آن استفاده های خیلی مفیدی بکنند.این بستگی به زیرکی و هوش کمپانی ها و بازاریابان دارد که فرصت هایی که به همین سادگی برای بازاریابی به وجود می آید را ببینند یا خیر.

این مقاله توسط بخش بازاریابی سایت همیار سئو تهیه شده است.

نویسنده : الهام زارعی

منبع : همیار سئو

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

درباره ی الهام زارعى

کارشناس سئو گرافيک هميار سئو ،طراح ايده گرافيکى.حدود 4 سال فعالیت در ضمینه گرافیک.همیشه در تلاش بوده ام که راهی را که انتخاب کرده ام با پیشرفت فراوان تا آخر طی کنم.امیدوارم با کمک و یاری خدا بتوانم به نقطه مورد نظر برسم.

مطلب پیشنهادی

بازاريابى اقشار

بازاریابی : بازاریابی اقشار به چه معناست؟

در این مقاله میخواهیم درباره نکات بازاریابی برای اقشار مختلف جامعه یا همان بازار هدف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =

پشتیبانی