قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / بازاریابی / درباره بازاریابی رابطه ایی بدانید
بازاریابی رابطه ایی

درباره بازاریابی رابطه ایی بدانید

اول از همه بازاریابی رابطه ایی چیست؟

بازاریابی رابطه ایی در کل بگونه هست که هدفش بیشتر در رابطه طولانی تر و فروش بیشتر تمرکز دارد که این بازاریابی رابطه ایی (Relationship Marketing، یا بازاریابی رابطه مند) با برقرار کردن رابطه صمیمی تر و جلب رضایت مشتری نیز موجب برقرار بیشتر ارتباط می شود.

تفاوت بازاریابی رباطه ایی با بازاریابی سنتی :

بازاریابی رابطه ای از این جهت با بازاریابی سنتی تفاوت دارد که بازاریابی رابطه ای به شدت روی حفظ مشتری و رضایت وی تاکید می کند، که این به نوبه خود به رابطه بلندمدت و فروش مکرر منجر می شود؛ در حالیکه بازاریابی سنتی بدون قائل شدن اهمیت زیاد برای ایجاد رابطه، بیشتر به حفظ مشتری و انجام فروش متکی است.

 

پس در کل بازاریابی رابطه ایی را بطور خلاصه میشه بگیم که رابطه با مشتری را جوری نگهداریم که مشتری از ما رضایت عالی داشته باشد. مثلا با تماس با مشتریان و پرسش درباره این که خدمات ما چگونه هست و راضی هستند یا خیر؟ میشه گفت یه نمونه از بازاریابی رابطه ایی هست.

 

مزایای بازاریابی رابطه ای

  1. بازاریابی رابطه ای، حفظ مشتری را در بلندمدت تضمین می کند. هنگامی که شرکت با ارائه همان چیزی که مشتری می خواهد روی افزایش رضایتمندی او تمرکز می کند، احتمال اینکه مشتری بیشتر با برند همراهی کند به مراتب افزایش پیدا می کند.
  2. بازاریابی دهان به دهان (word of mouth) در بازاریابی محصولات و خدمات نقش مهمی بر عهده دارد. بدون شک به هنگامی که مشتری از یک برند رضایت دارد، استفاده از محصولات یا خدمات آن را به خانواده، دوستان، همتایان و همکاران خود توصیه می کند. این به نوبه خود به افزایش درآمد و تعداد مشتریان آن برند منجر خواهد شد.
  3. پس از آنکه یک رابطه قوی و مستحکم با مشتری ایجاد شد، دیگر حتی افزایش قیمت محصولات به دلیل تغییر در شرایط اقتصادی هم تاثیر چندانی بر خرید مشتری نخواهد داشت. در نتیجه، بازاریابی رابطه ای حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز به حفظ مشتری کمک می کند.
  4. هنگامی که مشتری با برند رابطه دوجانبه خوبی دارد و از آن راضی است، داوطلبانه نظرات مثبت خود را برای محصولات یا خدمات آن ثبت می کند که این به نوبه خود، باعث تشویق دیگران به خرید می شود.
  5. شرکت ها با نشان دادن شخصیت خود به مشتری می توانند در برابر سایر رقبا، یک امتیاز در رقابت کسب کنند. این درصورتی قابل حصول است که شرکت:
  • صادق باشد و خط ارتباطی خود با مشتری را در همه حال باز و فعال نگه دارد
  • یک روش فعال مناسب برای دریافت بازخورد داشته باشد
  • پشتیبانی کارآمد و موثری را ارائه کند
  • از طریق رسانه های اجتماعی با مشتریان خود در اینترنت تعامل داشته باشد
  • بر تصویر برند خود در اینترنت نظارت داشته باشد و به فراخور، واکنش نشان بدهد

بازاریابی رابطه ای، مولفه اصلی مدیریت نوعی از رابطه با مشتری است که به جای تمرکز روی هدف کوتاه مدت جذب مشتری و فروش، بر ایجاد وفاداری و تعامل بلندمدت مشتری با برند تاکید می کند.

 

درباره ی امید اکبریانی

فوق لیسانس نرم افزار و لیسانس رشته IT دارم و علاقه زیادی به کمک کردن دارم و از سال دوم دبیرستان تا به الان که داری بیوگرافی من رو میخونی با اینترنت و کامپیوتر کار میکنم و علاقه شدید بهشون دارم. از انجمن boomb.ir شروع کردم و بعد کم کم علاقه شدیدی به طراحی وب، امنیت و مارکتینگ پیدا کردم.خداروشکر. خیلی مشتاق این هستم که به همه کمک کنم،در هر زمینه ایی. این همیار سئو اول خودم تنها بودم و الان گروه 5 نفره هستش که با تمام قدرت در این زمینه پیشگام هست.... باز خداروشکر.یا علی

مطلب پیشنهادی

اخبار سئو گوگل

اخبار گوگل : گوگل منابع اصلی اخبار را در اولیت خود قرار می دهد

گوگل در اقدامات جدید خود دست به کارهایی زده که خیلی از سایت های اخباری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

پشتیبانی